Aké výhody má umelý vianočný stromček

S blížiacim sa sviatočným obdobím je potrebné premýšľať na bytovými dekoráciami a kúpou umelého vianočného stromčeka. Základom každého domova je tradícia zdobenia stromčeka. V dnešnom svete sa však čoraz viac ľudí rozhoduje pre umelé vianočné stromčeky. Od environmentálneho povedomia až po estetiku, tu je niekoľko výhod, ktoré môže poskytnúť umelý vianočný stromček:

Cenovo výhodné riešenie

Vianoce už môžu byť pre rodiny náročným obdobím, pokiaľ ide o míňanie peňazí. Ak sa však rozhodnete pre umelý stromček, môžete výrazne ušetriť. Hoci počiatočná investícia môže byť viac ako len živý stromček, umelý stromček by vám mal vydržať približne desať rokov.

Sú bezpečnejšie

Výberom umelého stromčeka je nebezpečenstvo požiaru nižšie. Ak ste niekedy vlastnili živý stromček, viete, že časom vyschne. Suché stromy v domácnosti, zabalené do svetiel, môžu predstavovať veľké nebezpečenstvo požiaru. S umelým stromčekom však už túto starosť mať nebudete. 

Žiadny neporiadok

Ďalším pádom živého stromčeka je neporiadok, ktorý s nimi prichádza. Aj keď sa každodenné zalievanie na krátku dobu nezdá ako veľký problém, je to úloha, na ktorú sa často zabúda. Okrem vody k vysychaniu vášho stromčeka prispeje aj teplo vášho domova. Keď váš strom uschne, ihličie opadne. A padať. A padať.

Môžete si ich užívať dlhšie

Pretože umelé stromčeky sú bez údržbové a nevysychajú, môžete ich vystavovať dlhšie. Ak ste fanúšikom sviatočnej výzdoby ako my, toto môže byť dôvod číslo jedna, prečo zvážiť investíciu do umelého vianočného stromčeka.